25 éve időszerű.
1. A kommunista állampárt örököseként a a velünk élő múlt, korrupció, erkölcstelenség, alacsony hatékonyság, és nem utolsó sorban a pártállami politikai, titkosszolgálati, sajtó- és értelmiségi káderek átmentője és gazdateste. Vélhetően a Fidesz sem lenne ma ilyen, ha az MSZMP-t jogutód nélkül felszámolják 25 éve.
2. Kormányzóképtelenségére és makacs politikai értéktelenségére jellemző, hogy -- hadd legyek jóindulatú -- a Horn-kormány első három éve óta semmilyen hozzáadott értéke nincs a magyar társadalomban.
3. Nyomós ok a Fidesz újraválasztására (miközben, amint vannak erre utaló jelek, a Fidesz pontosan ezért fizetheti a kulcsfiguráit).
4. Holdudvara és tágabb értelmisége (amint céloztam rá, szerintem a Fidesszel együtt) gondoskodnak róla, hogy potens baloldali ellenzéki párt ne jöhessen létre és nőhessen fel mellette...
5. ... annak ellenére, hogy a szavazói életkoránál fogva is fogyatkozó támogatottsága miatt már csak utóvédharcokra képes, semmilyen politikai perspektívája nincs azon kívül, hogy a Fidesz 2018-as győzelmének a garanciája, amivel becsapja a jóhiszemű választóit is. Az egyetlen gesztus, amellyel az MSZP a maradék nyűglődés és károkozás helyett valóban a társadalom érdekét szolgálhatná az lenne, hogy feloszlik.
Nota bene, közben a GDP arányában Magyarország költi a legtöbbet úgynevezett általános közösségi szolgáltatásokra az EU-ban, azaz lényegében saját magára: idehaza erre a bruttó hazai termék (GDP) több mint 10 (!) százalékát fordítottuk 2013-ban, szemben az unió 6,8 százalékos átlagával - derül ki az Eurostat adataiból. Az éllovas magyar adaton belül még mindig, minden ellenkező híreszteléssel szemben kiemelkedően magas az adósságszolgálat súlya, a GDP-arányos 4,8 százalékos érték az EU-ban a harmadik legnagyobbnak számít Portugália (5,1 százalék) és Olaszország (4,9) után. Ennél még a szintén az élbolyba tartozó Görögország is kevesebbet költött kamatfizetésre, 4,2 százalékot, a legalacsonyabb aránnyal Észtország (0,2) büszkélkedhet.
Magyarország a törvényhozó és végrehajtó szervek működtetésére (hatalmas államunkra) szintén messze az EU-átlag felett költ: a hazai érték 4,2 százalék, az uniós ennek pont a fele.(!!) Hazánknál csak a horvát (4,6) érték a magasabb, de a volt szocialista országok között csak Csehország 1,9 százalékos aránya alacsonyabb az uniós átlagnál. Messze nem ilyen bőkezű a magyar állam a védelmi kiadások, az egészségügyben és a szociális védelemben, itt szignifikánsan az EU átlaga alatti GDP-arányos költésekről van szó, de oktatásra is kevesebb jut.
Aki ennél többre is kíváncsi abból, hogy hogyan biztosítanak a politikusok könnyű hozzáférést maguknak a pénzekhez közösségi és egyéb kiadásnak címkézve őket, illetve hogyan rohasztják szét a magyar társadalmat, olvassa el a napi.hu-n. A félreértések elkerülése végett, a cikk második fele volt az érdekesebb. Az első csak amolyan memoriter, ceterum censeo, akármi.
Az utolsó 100 komment: