A PKP, ha lassan is, erősödik, ezért nem érdektelen újra világossá tenni a politikai pozíciónkat. A PKP polgári konzervatív párt, tehát egyaránt szemben áll a mai kormányoldallal (az autokráciához bekötött járadékos burzsoázia politikai intézményrendszerével) és az ún. "demokratikus" oldallal (azaz az egykori állampárt káderhálózatán alapuló udvari ellenzéknek és kulturális hálózatának identitás- és érdekszövetségével). A két oldal ugyanannak a -- posztkommunista átmenet szándékos korrumpálásából származó -- társadalmi válságnak a kedvezményezettje és fenntartója, még ha az utóbbi ennek ellenkezőjéről van is meggyőződve.
A PKP sosem lépne semmilyen együttműködésre a baloldal vezető reprezentánsaival, az MSZP-vel, a DK-val, vagy a szélsőbalos LMP-vel, még a Fidesz ellenében sem. Noha a PKP nem vállal semmilyen politikai közösséget a ma ismert jobboldali pártokkal sem, a szavazói nagy része ezek környékén, vagy a jelenlegi bizonytalanok között van. Mivel mi az ország kulturális azonosságát sokkal fontosabb ténynek tartjuk a politikai rendszere középre húzásának eszményi állapotánál (magyarán nem tartjuk boldogíthatónak a népet annak ellenében), olyan politikai megoldásban vagyunk érdekeltek, amely jobbról stabilizálja a vegyes demokráciát, ellenkező esetben az folyamatosan a kulturális megosztottság frontvonalában lesz, és nem nyeri el a kellő elfogadottságot. (Ettől független, bár nem megvetendő szempont, hogy a baloldal elkötelezettsége a demokratikus politikai kultúra iránt legalábbis hiányos.)
A PKP nyugatos, közösségelvű, a politikai és a gazdasági monopóliumok korlátozásának, az emberi lehetőségek növelésének, az értékteremtésnek, és a törvényes rendnek és a szabadságnak a pártja. A megbízható emberi tényező a politikában.