Ha egy (feltételes) Momentum-szimpatizáns, mint én, nézte a Partizán-vitát, sok szomorú dolog mellett, eszébe juthatott (volna), hogy Fekete-Győr András és Kerpel-Fronius Gábor legalább két dologban biztosan hibázott.
Egy, hibáztak azzal, hogy egyáltalán elindultak az előválasztáson csupa olyan párt képviselői mellett, akik ismertebbek, populizmusban és/vagy hazudozásban sokkal jártasabbak, és eszerint készítik fel a jelöltjeiket. KFG maga is elígért vagy 6-8 ezer milliárd forintot, ha jól számoltam (csak az időtáv nem biztos, jellemzően nem volt kihámozható a vitában, hogy a következő ciklusra, 2030-ig, vagy 2100-ig számol), ami egy kicsit kritikusabb nézőben nem okvetlenül emelte a fényét, de az övé így is eltörpült Kálmán, de Karácsony "költsége" mellett is. Ráadásul a "vita", vagy inkább kölcsönös udvariaskodás, nem is alkalmas arra, hogy nagyon ütköztessék az álláspontokat (tegyük fel jóindulatúan, hogy volnának ütközőpontok), hiszen egyik résztvevő se akarhatja a másikat annyira "megsérteni", hogy elidegenítse annak szavazóit.
A kijött közvéleménykutatás szerint nagy valószínűséggel Karácsony vagy Kálmán nyeri majd az előválasztást, és ezzel a Momentum rákényszerül egy olyan jelölt támogatására, amelynek mozgására semmilyen befolyása nem lesz és az vegyesen szándékosan és szimplán a balos inkompetencia működési logikájánál fogva ott fogja rombolni a Momentum imázsát, ahol tudja. Mindamellett és nem is gondolom, hogy ez a balos koalíció át fogja vészelni az időt a választásig, ami a Momentum hitelét ezen túl is erodálni fogja.
De ha már belement a vitába, amire csak a szereplési lehetőség miatt sem lett volna szüksége, KFG-nek egyetlen üzenetet kellett volna ismételnie: ez a város Orbán markában van, nem Tarlós az ellenfél, nem a szakpolitika a politika, a parkolási rendszer és háromszázhetvennyolc egyéb csibészség és lopás nem oldható meg anélkül, hogy a NER pusztulna. Márpedig Gyurcsány, Karácsony és az MSZP a maguk különböző fekvésében mind a NER-t erősítették eddig és fogják még, amíg az lesz. A NER nem tud úgy eltűnni, hogy ezek ne tűnnének el, hiába nyafog még mindig összefogásról a balos közvélemény. Ez az ország nem tartana itt, nota bene nem lett volna ilyen XX. százada, ha a (balos) közvélemény, különösen az értelmiség, ideértve a magát újraexponáló, a tagadhatatlan bátorságát csak a visszatérő károkozásával felülmúló Gulyás Márton, valaha is tudta volna, mi a dolga a nemzettel. Nem tudja, nem meri, nem teszi. Minden más csak porhintés és törzsi felláció, aki erre figyel, annak jussa a biztos vereség.
KFG pedig egy rosszul értelmezett centrista, egyensúlyozó álláspontból nem megváltoztatni akarja a politikai logikát, nem ad új narratívát, új keretet, új téteket a politikának, hanem kérődzik a main és konzerválja. Miközben a szakpolitikája per definitionem érdektelen.
Az egész vita, ahogy az előválasztás is veszteség volt és visszalépés a rendszerváltás szempontjából.