Egy kis politikai iránymeghatározó. A baloldalt elsősorban a javak elosztásának mikéntje érdekli, a jobboldalt elsősorban a javak létrehozásának mikéntje, a Fideszt elsősorban a javak ellopásának mikéntje.
A baloldali pártokhoz tartozik a Jobbik is (nemzeti-keleties baloldal), míg összesen két jobboldali párt van ma Magyarországon, a PKP és a MoMa. (Nyilván, mi az előbbit autentikusabbnak gondoljuk.)
A jobboldal a minél magasabb értékteremtés érdekében szabályozná az elosztást (oda oszt, ahol nagyobb megtérülés várható hosszabb távon, tkp. befektet, ezért tartja nagyon fontosnak az oktatást, ami a legfontosabb hosszú távú társadalmi beruházás, majd az egyenletesen növekvő megtérülésből oszt vissza a megtérülés további növelése érdekében: röviden, az emberi képességek kibontakoztatásában érdekelt), a baloldal a minél nagyobb azonnali fogyasztás érdekében szabályozza az elosztást (ezért gyakran eladósítja az államokat, és az állami képességek kibontakoztatásában érdekelt, végcél a nemzeti vagy nemzetközi szocializmus, pl. Jobbik vagy MSZP, az odavezető úton egy kis korrupcióval).
A Fidesz semmi mást nem csinál, mint rombolja a társadalom értékteremtő erejét, a csökkenő erőforrások jelentős részét ellopja, ezzel csökkenti az újraosztható javak halmazát is. Se nem jobb-, se nem baloldali, hanem egy pártrendszeren kívül álló élősködő politikai vállalkozás, amit jól mutat a politikai karrierje a radikális liberalizmustól a nemzeti radikalizmusig.
Tehát a baloldal: Jobbik (nemzeti-keleties látószög), PMEgyüttDKMSZPMunkáspártLMP (posztnemzeti, nemzetközi látószög).
Tehát a jobboldal: PKP és (kis megalkuvással, amit a bizonytalan szövetségi politikája és Bokros Lajos múltjának egyes részletei indokolnak) a MoMa. Lehetne ezt még a progresszív-konzervatív tengely mentén bonyolítani, de nincs sok értelme. Ha ezt valaki tudja, nagyjából mindent tud a magyar politikáról. www.pkp.hu