Magyarország 1989-ben kezdődött polgári átalakulása mára megakadt. A folyamat csúcspontja az első Orbán-kormány idejére esett, amely a leghatékonyabban képviselte a középosztályosodás, a nemzeti tőke, a polgári átalakulás és a magyar kultúra érdekeit, az utána következő kormányok azonban nemhogy nem építették tovább, hanem folyamatosan eltékozolták a felhalmozott örökséget. A Fidesz is teljesen maga mögött hagyta a polgári átalakulás programját. A 2014-ben bejegyzett Polgári Konzervatív Párt célja a 2002-ben tetőzött termékeny jobboldaliság újrafelvétele és folytatása, az autonóm polgári életre alapozott erős nemzet politikai programjának sikerre vitele.
Meggyőződésem, hogy sok -- elsősorban múltbeli -- erénye alapján, a jelenlegi gyakorlatának alapos újragondolásával a Fidesz újra értékes tagja lehet a magyar politikai közösségnek. Ehhez azonban szükséges versenyt támasztani vele szemben a jobboldalon egy olyan politikai erővel, amelyik az erős nemzet igényét az erős piac és az autonóm magyar polgár szempontjaival támogatja meg, hogy az ország sorsa ne az államnak és vezetőinek, hanem a társadalomnak az erején forduljon meg.
A nemzet valós ereje az autonóm, értékteremtő polgárainak -- nem pedig az állam eltartottjainak -- erejéből adódik össze. A Fideszben az ezredfordulón ez még alapvetés volt, mára azonban a nemzet melletti kiállásuk az igazságok mellett sok tévedést is magába épített. Célszerű lenne ezeket a tévedéseket kiküszöbölni és/vagy meghaladni, és visszatérni a termékeny jobboldaliság polgári konzervatív gyakorlatához.
A Polgári Konzervatív Párt a véleményem szerint ennek a javított Fidesznek lehet szövetségese, miközben a jelenleginek fontos pontokon bírálója. A pártunk balra és a centrum felé teljesen zárt jobboldali politikai erő, amely a Fideszhez hasonlóan védeni akarja az országot a migrációtól és a kulturális széteséstől, védi a magyar nyelvet és a hagyományainkat, de a nemzeti modernizáció érdekében lényegesen erősebb belső piacot, erősebb magyar vállalatokat, hatékonyabb államot, kisebb elvonást (adókat), a maradék állami bevételeken belül pedig radikálisan megnövelt oktatási és védelmi költségvetést, vegyes-biztosítási alapon álló egészségügyi és nyugdíjrendszert szorgalmaz, miközben elítéli a terméketlen, a produktív nemzeti tőke előállítására képtelen, a versenyképességünket visszafogó korrupciót. A PKP bírálja az erősödő orosz állami jelenlétet hazánkban. Nem vágyunk a multikulturalizmusnak az ország történeti hagyományaitól elütő radikalizmusára. Óvatosan EU-barátak vagyunk, az országot a klasszikus, keresztény és felvilágosodás kori kulturális alapokon álló európai nemzetek együttműködésében, a polgári demokrácia alkotmányos rendszerében képzeljük el.
Javaslatom szerint, amelyet a párt közgyűlése elé terjesztek, a PKP csak és kizárólag a Fidesszel lenne hajlandó választási együttműködésre lépni annak (parlamenti mandátumokban mért) kisebbségbe szorulása esetén, a nemzeti modernizáció programja alapján. Ez utóbbi sürgető feladatunk ettől a szövetségtől függetlenül is, mert az idő már csak ideig-óráig lesz kegyes hozzánk: vagy "megcsináljuk" önmagunkat, vagy mások -- keletről vagy nyugatról -- fognak "megcsinálni" minket, nem hagyva semmilyen lehetőséget beleszólni a saját sorsunkba. A szuverenitásunk, amely folyamatosan gyengül egy évtizede, végleg az enyészeté lehet. A mai kormányzati tendenciák túl nagy része ad okot aggodalomra, de egyértelmű, hogy nincs visszatérés a 2010 előtti időkhöz és azok szereplőihez. A nemzet ügyét végképp nem szolgálja a mai baloldali pártok kulturális és politikai ajánlata, amely - a progresszivista napirendet magáévá téve -- egyértelműen a globalizációban való feloldódással fenyeget; ahogy zsákutca a szélsőjobb etnicista bezárkózásra építő újbarbár szemlélete is. Csak a jobboldali polgári út -- a nemzeti modernizáció -- szolgálja a közös ügyünket, az ország és polgárainak felemelését a saját jogon versenyképes nemzetek sorába.
A Polgári Konzervatív Párt várja mindazokat, akiknek a mai jobboldali kínálat már nem felel meg teljes mértékben, és szeretnének egy belső politikai versenyben többet kihozni nemzeti oldal lehetőségeiből. Az álláspontom kifejtését április és június között több nyilvános beszédben fogom elvégezni, miközben a párt egyéb csatornákon is jelentkezni fog a választóinknál. (Béndek Péter)
Az utolsó 100 komment: